Bize ile Bağlan

Yerel

NEBİH NAFİLE’DEN İKİ ŞİİR KİTABI

Tarih:

/

Yazar:

Gecenin Resmi/Güneş Hepimiz İçin

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat deprem felaketinde ailesi ile birlikte yaşadığı Hatay İli, Defne ilçesi, Armutlu Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki evinden, göçük altından ufak sıyrık ve kırıklarla çıkan eğitimci, şair-ozan Nebih Nafile yaşam umudunu yitirmeden yazdıklarına yenilerini de ekleyerek iki şiir kitabıyla okurlarına yeniden merhaba dedi. Evi yıkılan, vefat eden hemşehrilerinin yası için bir süre sazına ve kalemine küsen Nebih Nafile, “Gecenin Resmi” 2.Baskı ve “Güneş Hepimiz İçin” adlı kitabının 4.Baskısını yeniden düzenleyerek Ankara Luna yayınlarından okurlarıyla buluşturdu. Bugüne kadar bir çocuk hikâye, bir ana sınıfı hikâye ve beş şiir kitabı yayınlanan şair Nebih Nafile okurlarına Ankara’dan umut olmaya devam ediyor.

nebih nafile gecenin resmi

Gecenin Resmi; 978-625-6474-43-7 ISBN numarası ile 96 sayfadan, Güneş Hepimiz İçin; 978-625-6474-42-0 ISBN numarası ile 96 sayfadan oluşuyor. Luna Yayınları 47344 sertifika numarasıyla Ankara’dan yayınlanmıştır.

nebih nafile güneş hepimiz için

25 BİN ADET KİTAP YOK OLDU

Yazılı açıklamada bulunan Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Başkanı Nebih Nafile; “Yüreğimizdeki yarayı anlatmaya kelimeler yetmez. Benimki beyhude bir çaba… Çocuklarımın anıları, eşimin orkide çiçek kolaksiyonu, yirmi beş binin üzerinde kitap dolu kütüphanem, mutluluğumuzun sımsıcak yuvası artık yok. Yara kabuk tutacak ama yaşadığımız depremin izleri asla silinmeyecek… Ancak insan, insanla daha güçlüdür. Okuma bilincimin açıldığı günden itibaren topladığım kitapları evimin bir odasında kütüphanelerde olduğu gibi rahatlıkla ulaşabilecek şekilde şiir, öykü, roman v.s şeklinde tasnif edip, yerden tavana kadar varan raflarda koruyor ve gerektiği zamanlarda okuyor/okutuyordum. Deprem anında eşim ve çocuklarımla birlikte üçüncü katta olan evimiz çöktü ve zemine oturduk. Üstümüzde kalan iki kat yan apartmana yaslanınca ailemle birlikte üzerimize yıkılan duvarların, beton yığınlarının arasından gün ışığına ulaşmaya çalıştık. Oradan çocuklarımız Merih ve Ekin’in yönlendirmesiyle çıkabilmiştik. Çıplak ayakla yeniden yaşama merhaba dedik.

Öğretmen, şair-ozan, müzisyen, radyo programcısı, köşe yazarı olarak her an yaşamla, yaşamın güzellikleriyle olup, çirkinliklerin de farkında olarak; yaşamın akışında, umudun sesinde saz çalarak, türkü söyleyerek, şiir yazarak başta çocuklarım ve öğrencilerim olmak üzere etrafımdaki insanlarla çoğalma hedefindeyim.
Luna Yayınları sahibi, meslektaşım sevgili Mustafa Şimşek sabır ve titizlikle yanımda olarak, eşimin de desteği ile kitaplarımın yeni baskılarını siz kıymetli dostlarımla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum. Büyük acılar, korku ve endişe dolu günlerin ardından dostlarımızın desteği ile yeniden yaşama tutunuyoruz. Bu vesile ile yanımızda olan bütün dostlarıma kendim ve ailem adına teşekkür ediyorum. Güneş, hiçbir zaman doğmayı bırakmaz. Umarım, daha aydınlık yarınlar yakındır. Güneşimiz hiç sönmesin…” dedi.

Reklam

NEBİH NAFİLE KİMDİR?

01 Mart 1969 tarihinde Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladı. 1992’de Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Mobilya İçmimarı ve Dekorasyon bölümünden mezun oldu. Aynı yıl öğretmen olarak göreve başladı. Yerelde ve ulusalda birçok edebiyat dergilerinde şiir ve yazıları yayımlandı. 2006 yılından bu yana düzenli olarak Antakya’da Özyurt Gazetesi, Hatay Gazetesi, Ankara’da Kurtuluş gazetesinde “Güneş Hepimiz İçin” adıyla köşe yazarlığı yapmaktadır.

Musa Eroğlu, Sabahat Akkiraz, Cengiz Özkan, İsmail Altunsaray, Edip Akbayram gibi Türk Halk Müziği sanatçıları ile aynı sahneyi ve ortamı paylaştı. Yurt içi ve yurt dışında televizyon programlarına da katıldı. Her hafta kendi hazırladığı şiir ve türkü radyo programını canlı performansla sunmaktadır.
Türkiye Edebiyatçılar Derneği’nin Antakya Temsilciliğini yaptı. Haziran 2018’den itibaren Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Temsilcisi olarak sanat ve kültürel etkinliklere devam etmektedir.
Evli ve üç çocuk babasıdır.

Reklam

Gündem

Hatay’da Yeni Kızılay Kan Bağış Merkezi Açıldı

Tarih:

/

Yazar:

WhatsApp Gorsel 2023 11 22 saat 22.01.33 ddf7f09e

Hatay’da 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde yıkılan Kızılay Kan Bağış Merkezi, yeniden hizmete açıldı.

Reklam
Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış törenine, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Hatay Kızılay İl Başkanı Şükrü Kudret Özbakış, ilçe Kızılay şubeleri, Kızılay birim ve merkezlerinin gönüllüleri ve seçkin davetliler katıldı.

Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcısı Saygılı, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi. Saygılı, yeni kan bağış merkezinin, kana ihtiyacı olan hastalara kan temini konusunda önemli bir yere sahip olacağını belirterek, hayırlara vesile olmasını diledi.

Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış töreninde konuşan Hatay Kızılay İl Başkanı Özbakış da, yeni kan bağış merkezinin Hatay’a hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış töreninin ardından, Hatay halkı da kan bağışında bulundu.

Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin açılmasında emeği geçen tüm bağışçılara, kurum ve kuruluşlara, personele ve gönüllere teşekkür etti.

Reklam

Okumaya Devam Et

Yerel

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş Kırıkhan’da vatandaşlarla bir araya geldi

Tarih:

/

Yazar:

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan ilçesinde vatandaşlar, muhtarlar ve esnaflarla bir araya geldi.

Savaş, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda, iç göçler sebebiyle bazı ilçelerde nüfusun aniden arttığını, deprem nedeniyle HATSU’nun iş yükünün arttığını, numarataj konusundaki sıkıntıların sorumluluğunun İçişleri Bakanlığına ait olduğunu, önümüzdeki yerel seçimlere değinerek Reyhanlı’da Suriyelilerin belediye başkan adayı çıkarmalarının sürpriz olmayabileceğini, Suriyeli kadınlara bedava sağlık hizmeti verilmesinin Türk vatandaşlarının hastaneye dahi gitmekte zorlanmasına sebep olduğunu, İskenderun’un il yapılması isteğinin Hatay bütünlüğüne zarar verebileceğini ve Hatay’a sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Reklam
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ, KIRIKHAN’DA GÜNDÜZ, KARAELMASLI, SÖĞÜTLÜÖZ, ÇAMSARI VE KANGALI MAHALLELERİNDE VATANDAŞLAR, MUHTARLAR VE ESNAFLAR İLE BULUŞTU. (HAKAN SAHİLLİ/HATAY-İHA)

Savaş’ın Kırıkhan ziyareti, Hatay’ın iç göçler ve Suriyeli sığınmacılar gibi önemli sorunlarına dair değerlendirmeleri içermesi açısından dikkat çekti.

Okumaya Devam Et

Yerel

Hatay’da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı

Tarih:

/

Yazar:

Hatay'da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı2

Hatay’da, dün 11 haftalık hamile Dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K’nin sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadının saldırısına uğramasına tepki gösteren sağlık çalışanları, iş bıraktı.

Hatayda saglik calisanlari 11 haftalik hamile doktorun siddete ugramasina tepki olarak is birakti

Defne Devlet Hastanesi’nde görevli 11 haftalık hamile dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K., sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadın tarafından şiddete uğradı. Saldırının ardından Hatay Tabip Odası ve çok sayıda sendika üyesi sağlık çalışanı, Defne Devlet Hastanesi önünde toplanarak iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Eylemde konuşan Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cemil Erbay, “Sağlıkta şiddetin sona ermesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün, Hatay’da, deprem bölgesinde, sağlık hizmeti üretmedik. Sağlıkta şiddet sona erene kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

Reklam

İş bırakma eylemi esnasında hastanenin içerisinin boş hali dikkat çekti.

Hatay’da gerçekleşen iş bırakma eylemi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sona ermesi için yapılan bir tepki eylemi olarak değerlendiriliyor.

Reklam
Okumaya Devam Et
Hatay nöbetçi eczaneleri
Reklam

En Çok Okunan