Bize ile Bağlan

Yerel

NEBİH NAFİLE’DEN İKİ ŞİİR KİTABI

Tarih:

/

Yazar:

Gecenin Resmi/Güneş Hepimiz İçin

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat deprem felaketinde ailesi ile birlikte yaşadığı Hatay İli, Defne ilçesi, Armutlu Uğur Mumcu Bulvarı’ndaki evinden, göçük altından ufak sıyrık ve kırıklarla çıkan eğitimci, şair-ozan Nebih Nafile yaşam umudunu yitirmeden yazdıklarına yenilerini de ekleyerek iki şiir kitabıyla okurlarına yeniden merhaba dedi. Evi yıkılan, vefat eden hemşehrilerinin yası için bir süre sazına ve kalemine küsen Nebih Nafile, “Gecenin Resmi” 2.Baskı ve “Güneş Hepimiz İçin” adlı kitabının 4.Baskısını yeniden düzenleyerek Ankara Luna yayınlarından okurlarıyla buluşturdu. Bugüne kadar bir çocuk hikâye, bir ana sınıfı hikâye ve beş şiir kitabı yayınlanan şair Nebih Nafile okurlarına Ankara’dan umut olmaya devam ediyor.

nebih nafile gecenin resmi

Gecenin Resmi; 978-625-6474-43-7 ISBN numarası ile 96 sayfadan, Güneş Hepimiz İçin; 978-625-6474-42-0 ISBN numarası ile 96 sayfadan oluşuyor. Luna Yayınları 47344 sertifika numarasıyla Ankara’dan yayınlanmıştır.

nebih nafile güneş hepimiz için

25 BİN ADET KİTAP YOK OLDU

Yazılı açıklamada bulunan Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Başkanı Nebih Nafile; “Yüreğimizdeki yarayı anlatmaya kelimeler yetmez. Benimki beyhude bir çaba… Çocuklarımın anıları, eşimin orkide çiçek kolaksiyonu, yirmi beş binin üzerinde kitap dolu kütüphanem, mutluluğumuzun sımsıcak yuvası artık yok. Yara kabuk tutacak ama yaşadığımız depremin izleri asla silinmeyecek… Ancak insan, insanla daha güçlüdür. Okuma bilincimin açıldığı günden itibaren topladığım kitapları evimin bir odasında kütüphanelerde olduğu gibi rahatlıkla ulaşabilecek şekilde şiir, öykü, roman v.s şeklinde tasnif edip, yerden tavana kadar varan raflarda koruyor ve gerektiği zamanlarda okuyor/okutuyordum. Deprem anında eşim ve çocuklarımla birlikte üçüncü katta olan evimiz çöktü ve zemine oturduk. Üstümüzde kalan iki kat yan apartmana yaslanınca ailemle birlikte üzerimize yıkılan duvarların, beton yığınlarının arasından gün ışığına ulaşmaya çalıştık. Oradan çocuklarımız Merih ve Ekin’in yönlendirmesiyle çıkabilmiştik. Çıplak ayakla yeniden yaşama merhaba dedik.

Öğretmen, şair-ozan, müzisyen, radyo programcısı, köşe yazarı olarak her an yaşamla, yaşamın güzellikleriyle olup, çirkinliklerin de farkında olarak; yaşamın akışında, umudun sesinde saz çalarak, türkü söyleyerek, şiir yazarak başta çocuklarım ve öğrencilerim olmak üzere etrafımdaki insanlarla çoğalma hedefindeyim.
Luna Yayınları sahibi, meslektaşım sevgili Mustafa Şimşek sabır ve titizlikle yanımda olarak, eşimin de desteği ile kitaplarımın yeni baskılarını siz kıymetli dostlarımla buluşturmanın mutluluğunu yaşıyorum. Büyük acılar, korku ve endişe dolu günlerin ardından dostlarımızın desteği ile yeniden yaşama tutunuyoruz. Bu vesile ile yanımızda olan bütün dostlarıma kendim ve ailem adına teşekkür ediyorum. Güneş, hiçbir zaman doğmayı bırakmaz. Umarım, daha aydınlık yarınlar yakındır. Güneşimiz hiç sönmesin…” dedi.

Reklam

NEBİH NAFİLE KİMDİR?

01 Mart 1969 tarihinde Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu ilde tamamladı. 1992’de Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Mobilya İçmimarı ve Dekorasyon bölümünden mezun oldu. Aynı yıl öğretmen olarak göreve başladı. Yerelde ve ulusalda birçok edebiyat dergilerinde şiir ve yazıları yayımlandı. 2006 yılından bu yana düzenli olarak Antakya’da Özyurt Gazetesi, Hatay Gazetesi, Ankara’da Kurtuluş gazetesinde “Güneş Hepimiz İçin” adıyla köşe yazarlığı yapmaktadır.

Musa Eroğlu, Sabahat Akkiraz, Cengiz Özkan, İsmail Altunsaray, Edip Akbayram gibi Türk Halk Müziği sanatçıları ile aynı sahneyi ve ortamı paylaştı. Yurt içi ve yurt dışında televizyon programlarına da katıldı. Her hafta kendi hazırladığı şiir ve türkü radyo programını canlı performansla sunmaktadır.
Türkiye Edebiyatçılar Derneği’nin Antakya Temsilciliğini yaptı. Haziran 2018’den itibaren Kültür Kentleri Birliği Hatay İl Temsilcisi olarak sanat ve kültürel etkinliklere devam etmektedir.
Evli ve üç çocuk babasıdır.

Reklam

Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katılımıyla TOKİ Konutları için Kura Çekimi Yarın Saat 16:00’da Online olarak Gerçekleştirilecek

Tarih:

/

Yazar:

payashaberajansi 1706733089962801

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından TOKİ tarafından yapılan ve tamamlanan deprem konutlarının hak sahiplerine teslimi için kura çekimi heyecanı dorukta. 1 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan kura çekimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 11 ilde eş zamanlı online olarak saat 16:00’da gerçekleştirilecek.

Reklam
Deprem konutları Antakya

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli depremlerde evleri yıkılan vatandaşlar için umut verici bir adım olan deprem konutlarının inşası tamamlandı. İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, yapımı tamamlanan 46 bin konutun kura çekimi için hazır olduğunu açıkladı. Kura çekimi ile 41 bin konut şehir merkezlerinde, 5 bin konut ise köylerde sahiplerini bulacak.

Karaloğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu kapsamda 1 Şubat saat 16.00’da ilk kura törenini yapacağız. 41 bini şehir merkezlerinde, 5 bini de köylerde olmak üzere 46 bin konutumuz kura çekimi için hazır. İnşallah 1 Şubat’ta kuraları çekeceğiz ve 6 Şubat itibarıyla da anahtar teslimine başlayacağız” şeklinde konuştu.

Kura sonuçları, 2+1 ve 3+1 tipi konutlar için sorgulama ekranından erişilebilecek. Bu adım, depremzedelerin yeni yaşamlarına başlamaları için önemli bir adımı temsil ediyor.

Reklam
Okumaya Devam Et

Siyaset

AK Parti’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının geçmiş dönem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum olacağı iddiası kulislere bomba gibi düştü

Tarih:

/

Yazar:

hatayinternet tv 1703023952908819

AK Parti’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının geçmiş dönem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum olacağı iddiası kulislere bomba gibi düştü.

Hatay’da AK Parti’den çok sayıda aday adaylığı başvurusu yapıldı. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’a çok önem verdiği ve Hatay’ı çok güvendiği bir isme teslim ederek kenti kalkındırmayı hedeflediği öğrenildi.

Reklam

ORC Araştırma’nın Genel Müdürü Mehmet S. Pösteki, AK Parti’nin İstanbul adayının Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu olacağını iddia etti.

Pösteki’nin açıklamalarına göre diğer büyükşehirlerdeki adaylar şu şekilde: İzmir: Hamza Dağ Antalya: Menderes Türel Hatay: Murat Kurum Pösteki, bu bilgileri “AK Parti’li üst düzey isimlerden ve Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından aldığını” belirtti. Seçim takvimine yaklaşırken bu iddialar, siyasi gündemi hareketlendirecek gibi duruyor. Bilindiği üzere Kurum’un adı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de geçiyordu.

Reklam
Okumaya Devam Et

Yerel

BAŞKAN YILMAZ; “TARİHİ UZUN ÇARŞIMIZI ESNAFIMIZLA EL ELE OMUZ OMUZA YENİDEN ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞTURACAĞIZ.”

Tarih:

/

Yazar:

WhatsApp Görsel 2023 12 14 saat 12.46.29 4b49b0be

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, ziyaret ettiği Antakya Uzun Çarşı esnafı ile el ele vererek çarşıyı kalkındıracaklarını belirtti.

Reklam

2500 işyerinin bulunduğu ve 600 işyerinin ağır hasar aldığı çarşının onarım işlemlerinin hızla devam ettiğini belirten Başkan Yılmaz, çarşının Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın da destekleri ile aslına uygun olarak yeniden faaliyete geçirileceğini söyledi.

WhatsApp Gorsel 2023 12 14 saat 12.46.27 73920c25

Uzun Çarşıyı ziyaret ederek esnafa hayırlı işler dileklerini ileten Başkan Yılmaz, her gün binlerce kişinin alışveriş yaptığı Antakya’nın kalbi olan çarşıyı eski canlılığına kavuşturacaklarını da ifadelerine ekledi.

Ziyareti vesilesiyle açıklama yapan Başkan Yılmaz; “Tarihi Uzun Çarşımızı esnafımızla el ele omuz omuza yeniden eski günlerine kavuşturacağız. Deprem öncesinde başlattığımız Uzun Çarşı Restorasyon Projemizi, Çevre Şehircilik Bakanlığı’mızın da destekleri ile yeniden inşa sürecine uygun olarak hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Gorsel 2023 12 14 saat 12.46.28 9ae1bef9

Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Gürgen İle Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ANTAKYA’NIN İLK TEMELLERİNDE İNCELEMELERDE BULUNDULAR

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz ve belediye meclis üyeleri yeni Antakya’nın rezerv alanı içerisinde bulunan kalıcı konut ve iş yerlerinin inşa alanlarında incelemelerde bulundular.

Reklam
WhatsApp Gorsel 2023 12 14 saat 12.46.29 4b49b0be

Tarihi Uzun Çarşı, Cumhuriyet Caddesi ve yıkılan Atatürk Lisesi alanlarında incelemeler gerçekleştiren heyet yürütülen çalışmalar ile ilgili Çevre Şehircilik Hatay İl Müdürü İsmail Ceylan ve teknik ekibinden detaylı bilgi aldılar.

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz incelemeler esnasında yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; “ Hemşehrilerimizin kalıcı konut ve işyerlerini bir an evvel teslim etmek için çalışmalarımız hızla sürüyor. Tarihi Uzun Çarşımızı da içerisine alan rezerv alanda inşa süreci başlayan kalıcı konutlar ve iş yerlerimizin temel alanlarında incelemelerde bulunduk. Devletimizin tüm birimleri Antakya’mız için seferberliğini sürdürüyor. Biz de Antakya Belediyesi olarak süreç boyunca üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz. Amacımız hemşehrilerimizin en kısa sürede kalıcı konutlarına ve iş yerlerine kavuşmaları. Yeni Antakya’mızı hep birlikte inşa edecek, eskisinden çok daha güzel bir şehir olarak hayata döndüreceğiz.”

WhatsApp Gorsel 2023 12 14 saat 12.46.27 d609c4ba

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Vedat Gürgen ise Antakya’da her bir vatandaş evlerine ve işyerlerine kavuşana kadar çalışmalarını sürdüreceklerini, şehri tarihi dokusuna uygun eskisinden daha güzel bir kent olarak inşa edeceklerini vurguladı.

Reklam
Okumaya Devam Et
Hatay nöbetçi eczaneleri
Reklam
payashaberajansi 1706733089962801
Gündem 4 ay önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katılımıyla TOKİ Konutları için Kura Çekimi Yarın Saat 16:00’da Online olarak Gerçekleştirilecek

Kırmızı Sade Ekonomi Haber Manşeti Youtube Küçük Resmi 20240121 212832 0000
Gündem 4 ay önce

Antakya’da Yeni Anket Sonuçları: Mehmet Kanlı %57 Destekle Zirvede

IMG 20240121 WA0056
Siyaset 4 ay önce

Antakya’nın Geleceğine Yön Vermeye Aday: Mehmet Kanlı’nın Liderlik Yolculuğu

IMG 20240101 WA0009
Siyaset 5 ay önce

KIZILAY HATAY YENİ YILA EBEVEYNLERİNİ KAYBEDEN ÇOCUKLARLA BİRLİKTE GİRDİ

hatayinternet tv 1703023952908819
Siyaset 5 ay önce

AK Parti’nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayının geçmiş dönem Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum olacağı iddiası kulislere bomba gibi düştü

WhatsApp Görsel 2023 12 14 saat 12.46.29 4b49b0be
Yerel 5 ay önce

BAŞKAN YILMAZ; “TARİHİ UZUN ÇARŞIMIZI ESNAFIMIZLA EL ELE OMUZ OMUZA YENİDEN ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞTURACAĞIZ.”

WhatsApp Görsel 2023 12 18 saat 12.48.46 bbd0f5b6
Yerel 5 ay önce

ANTAKYA BELEDİYESİ YOL ONARIM VE YENİLEME ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

WhatsApp Image 2023 12 19 at 12.06.33
Yerel 5 ay önce

HATAYLI ÇOCUKLAR KEYİFLİ VE EĞİTİCİ ZAMAN GEÇİRİYOR

nihat mazmanoğlu
Siyaset 6 ay önce

Nihat Mazmanoğlu Aday Adaylığını Açıkladı

1700930414843 f xvmgvx 0 aarpd 1
Gündem 6 ay önce

Sağlam binalar bile yıkılabilir: “Türkiye çapında ilk defa bir yerleşim yeri ‘rezerv bölge’ ilan edildi”

image
Gündem 6 ay önce

AYBÜKE ÖĞRETMEN OLDUM BEN FİLMİNİN MUHTEŞEM GALASI!!!

WhatsApp Gorsel 2023 11 22 saat 22.01.33 ddf7f09e
Gündem 6 ay önce

Hatay’da Yeni Kızılay Kan Bağış Merkezi Açıldı

IMG 20231117 WA0024
Magazin 6 ay önce

İbrahim Akbaba’nın Yapımcılığını Üstlendiği “Çingene Kızı” Filminin Çekimleri İstanbul’da Sürüyor

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
Yerel 8 ay önce

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş Kırıkhan’da vatandaşlarla bir araya geldi

Hatay'da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı2
Yerel 8 ay önce

Hatay’da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı

En Çok Okunan