Bize ile Bağlan

Yerel

MHP Antakya İlçe Başkanı Metin Taşçı Oldu

Tarih:

/

Yazar:

Spor Salonunda gerçekleşen kongrede tek aday olan Metin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antakya İlçe Teşkilat Başkanlığına Metin Taşçı seçildi.

Antakya TOKİ Çok Amaçlı Spor Salonunda gerçekleşen kongrede tek aday olan Metin Taşçı, 111 oy alarak ilçe başkanlığına seçildi.

Reklam

Kongrede konuşan eski başkan Mehmet Kanlı, Antakya Belediyesi Başkanlığı aday adaylığı için görevinden ayrıldığını söyledi. Kanlı, yeni başkan Metin Taşçı ve yönetimini tebrik ederek, partinin her zaman neferi olmaya devam edeceğini dile getirdi.

MHP Antakya Ilce Baskani Metin Tasci Oldu

Daha önce Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı görevini yapan Metin Taşçı, ilk defa siyasete atılarak parti Antakya ilçe başkanlığına seçildi.

Şahsını ve yönetimini destekleyen herkese teşekkür eden Taşçı, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Antakya öyle bir yurt ki, Antakyalı olmayanların dahi uğruna can verirken gözünü kırpmayacağı bir yurt. Tıpkı bizlerin Karabağ, Kerkük, Kıbrıs için gözümüzü kırkmayacağımız gibi Türk dünyasının en özel yurtlarından biridir Antakya. Bizler belki atalarımız gibi yeniden toprakları fethetmeyeceğiz, belki de kutlu emir gelecek yeniden bir fethe kollarımızı sıvayacağız bilemeyeceğiz ama şunu iyi biliyoruz; bu münbiç topraktan 2 kat verim alsak, 2 kat toprak fethetmiş, 10 kat verim alsak, 10 kat toprak fethetmiş olacağımızı iyi biliyoruz. Atalarımızdan aldığımız ilhamla aynı iradeyle Antakya’mızı yüzyılın felaketinin elinden alacak, tekrar eski görkemli günlerine kavuşturacağız. Bu hasletle teşkilatımızı oluşturup huzurlarınıza aday olarak çıktık. Nereden geldiğini bilen, nereye doğru yönünü çevirmesi gerektiğini hesap eden, milliyetçi hareketin fikir dünyasını sahaya yansıtacak olan kadroyla karşınızdayız. Bu inancımız Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle her bir mahallemizde vücut bulacak ve önümüzdeki yerel seçimlerde muhakkak surette kendini gösterecektir.”

Reklam

MHP Hatay İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay ise eski başkan Mehmet Kanlı’ya teşekkür ederken, yeni başkan Metin Taşçı’yı da tebrik etti.

Programa Antakya Belediyesi Başkanı İzzettin Yılmaz, Belen Belediyesi Başkanı İbrahim Gül, Kumlu Belediyesi Başkanı Mehmet Deli, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, MHP il ve ilçe teşkilat başkanları, parti üyeleri, Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanları katıldı.

Reklam

Gündem

Hatay’da Yeni Kızılay Kan Bağış Merkezi Açıldı

Tarih:

/

Yazar:

WhatsApp Gorsel 2023 11 22 saat 22.01.33 ddf7f09e

Hatay’da 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde yıkılan Kızılay Kan Bağış Merkezi, yeniden hizmete açıldı.

Reklam
Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış törenine, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Hatay Kızılay İl Başkanı Şükrü Kudret Özbakış, ilçe Kızılay şubeleri, Kızılay birim ve merkezlerinin gönüllüleri ve seçkin davetliler katıldı.

Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcısı Saygılı, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi. Saygılı, yeni kan bağış merkezinin, kana ihtiyacı olan hastalara kan temini konusunda önemli bir yere sahip olacağını belirterek, hayırlara vesile olmasını diledi.

Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış töreninde konuşan Hatay Kızılay İl Başkanı Özbakış da, yeni kan bağış merkezinin Hatay’a hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış töreninin ardından, Hatay halkı da kan bağışında bulundu.

Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin açılmasında emeği geçen tüm bağışçılara, kurum ve kuruluşlara, personele ve gönüllere teşekkür etti.

Reklam

Okumaya Devam Et

Yerel

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş Kırıkhan’da vatandaşlarla bir araya geldi

Tarih:

/

Yazar:

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan ilçesinde vatandaşlar, muhtarlar ve esnaflarla bir araya geldi.

Savaş, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda, iç göçler sebebiyle bazı ilçelerde nüfusun aniden arttığını, deprem nedeniyle HATSU’nun iş yükünün arttığını, numarataj konusundaki sıkıntıların sorumluluğunun İçişleri Bakanlığına ait olduğunu, önümüzdeki yerel seçimlere değinerek Reyhanlı’da Suriyelilerin belediye başkan adayı çıkarmalarının sürpriz olmayabileceğini, Suriyeli kadınlara bedava sağlık hizmeti verilmesinin Türk vatandaşlarının hastaneye dahi gitmekte zorlanmasına sebep olduğunu, İskenderun’un il yapılması isteğinin Hatay bütünlüğüne zarar verebileceğini ve Hatay’a sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Reklam
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ, KIRIKHAN’DA GÜNDÜZ, KARAELMASLI, SÖĞÜTLÜÖZ, ÇAMSARI VE KANGALI MAHALLELERİNDE VATANDAŞLAR, MUHTARLAR VE ESNAFLAR İLE BULUŞTU. (HAKAN SAHİLLİ/HATAY-İHA)

Savaş’ın Kırıkhan ziyareti, Hatay’ın iç göçler ve Suriyeli sığınmacılar gibi önemli sorunlarına dair değerlendirmeleri içermesi açısından dikkat çekti.

Okumaya Devam Et

Yerel

Hatay’da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı

Tarih:

/

Yazar:

Hatay'da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı2

Hatay’da, dün 11 haftalık hamile Dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K’nin sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadının saldırısına uğramasına tepki gösteren sağlık çalışanları, iş bıraktı.

Hatayda saglik calisanlari 11 haftalik hamile doktorun siddete ugramasina tepki olarak is birakti

Defne Devlet Hastanesi’nde görevli 11 haftalık hamile dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K., sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadın tarafından şiddete uğradı. Saldırının ardından Hatay Tabip Odası ve çok sayıda sendika üyesi sağlık çalışanı, Defne Devlet Hastanesi önünde toplanarak iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Eylemde konuşan Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cemil Erbay, “Sağlıkta şiddetin sona ermesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün, Hatay’da, deprem bölgesinde, sağlık hizmeti üretmedik. Sağlıkta şiddet sona erene kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

Reklam

İş bırakma eylemi esnasında hastanenin içerisinin boş hali dikkat çekti.

Hatay’da gerçekleşen iş bırakma eylemi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sona ermesi için yapılan bir tepki eylemi olarak değerlendiriliyor.

Reklam
Okumaya Devam Et
Hatay nöbetçi eczaneleri
Reklam

En Çok Okunan