Bize ile Bağlan

Sağlık

Hatay Nöbetçi Eczaneler Listesi

Tarih:

/

Yazar:

HATAY NÖBETÇİ ECZANELER

Her gün Hatay’ın dört bir yanında vatandaşların sağlığını korumak için görev yapan nöbetçi eczaneler, insanların acil ilaç ihtiyaçlarını karşılamak için hizmet vermektedir.

Reklam

Hatay’ın bütün ilçelerini kapsayan güncel nöbetçi eczane listesi, www.hatayalem.com adresinde her gün güncellenerek yayınlanmaktadır. Bu hizmet, vatandaşların ilaç ve sağlık ürünlerine her zaman hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını sağlamayı amaçlamakta.

Nöbetçi eczaneler, normal çalışma saatleri dışında da sağlık hizmetlerini sürdürmek için fedakarca çalışmaktadır. Gece, hafta sonları ve tatil günlerinde acil ilaç ihtiyaçlarımızı karşılamak için nöbetçi eczanelere başvururuz. Ayrıca, nöbetçi eczaneler, sağlık alanındaki acil durumlar için de önemli bir kaynaktır.

Hatay İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yayınlanan güncel nöbetçi eczane listesine ulaşmak için Hatayalem.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Reklam

Hatay ve bütün ilçelerinde ki nöbetçi eczaneler hakkında güncel bilgilere ulaşmak artık daha kolay! İşte Hatay ve ilçelerindeki nöbetçi eczaneler:

Hatay Nöbetçi Eczaneler listesi her gün güncellenmektedir.

 • Altınözü: Altınözü ilçesindeki nöbetçi eczaneler için Hatayalem.com’u ziyaret edebilirsiniz.
 • Arsuz: Arsuz ilçesindeki acil ilaç ihtiyaçlarınızı karşılayacak nöbetçi eczaneleri www.hatayalem.com adresinden bulabilirsiniz.
 • Belen: Belen ilçesindeki nöbetçi eczaneler listesini takip etmek için Hatayalem.com’u kontrol edebilirsiniz.
 • Dörtyol: Dörtyol ilçesindeki nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgilere Hatayalem.com’dan ulaşabilirsiniz.
 • Erzin: Erzin ilçesindeki nöbetçi eczaneler listesi ve iletişim bilgileri için Hatayalem.com’u ziyaret edebilirsiniz.
 • Hassa: Hassa ilçesindeki nöbetçi eczaneler hakkında güncel bilgiler için www.hatayalem.com’u takip edebilirsiniz.
 • İskenderun: İskenderun ilçesindeki acil ilaç ihtiyaçlarınızı karşılayacak nöbetçi eczaneleri Hatayalem.com’dan bulabilirsiniz.
 • Kırıkhan: Kırıkhan ilçesindeki nöbetçi eczaneler listesine ulaşmak için Hatayalem.com’u kontrol edebilirsiniz.
 • Kumlu: Kumlu ilçesindeki nöbetçi eczaneler hakkında detaylı bilgilere Hatayalem.com’dan ulaşabilirsiniz.
 • Payas: Payas ilçesindeki nöbetçi eczaneler listesi ve iletişim bilgileri için Hatayalem.com’u ziyaret edebilirsiniz.
 • Reyhanlı: Reyhanlı ilçesindeki nöbetçi eczaneler hakkında güncel bilgilere www.hatayalem.com adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Samandağ: Samandağ ilçesindeki acil ilaç ihtiyaçlarınızı karşılayacak nöbetçi eczaneleri takip etmek için Hatayalem.com’u kullanabilirsiniz.
 • Yayladağı: Yayladağı ilçesindeki nöbetçi eczaneler listesine ulaşmak için Hatayalem.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Reklam

Reklam

Yerel

Hatay’da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı

Tarih:

/

Yazar:

Hatay'da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı2

Hatay’da, dün 11 haftalık hamile Dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K’nin sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadının saldırısına uğramasına tepki gösteren sağlık çalışanları, iş bıraktı.

Hatayda saglik calisanlari 11 haftalik hamile doktorun siddete ugramasina tepki olarak is birakti

Defne Devlet Hastanesi’nde görevli 11 haftalık hamile dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K., sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadın tarafından şiddete uğradı. Saldırının ardından Hatay Tabip Odası ve çok sayıda sendika üyesi sağlık çalışanı, Defne Devlet Hastanesi önünde toplanarak iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Eylemde konuşan Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cemil Erbay, “Sağlıkta şiddetin sona ermesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün, Hatay’da, deprem bölgesinde, sağlık hizmeti üretmedik. Sağlıkta şiddet sona erene kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

Reklam

İş bırakma eylemi esnasında hastanenin içerisinin boş hali dikkat çekti.

Hatay’da gerçekleşen iş bırakma eylemi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sona ermesi için yapılan bir tepki eylemi olarak değerlendiriliyor.

Reklam
Okumaya Devam Et

Gündem

HASTAHANE ÇALIŞANLARI HAKLARINI İSTİYOR!

Tarih:

/

Yazar:

6 Şubat’taki depremlerin ardından Hatay’da yaşanan büyük yıkım, özel bir hastanede çalışan sağlık personellerinin haklarının ödenmemesiyle ilgili sorunları beraberinde getirdi. Antakya Özel Defne Hastanesi, depremde ağır hasar alarak 22 sağlık personelinin yaşamını yitirdiği bir felaket yaşamıştı.

Depremzedeler arasında doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının da bulunduğu bir grup, hastane önünde eylem yaparak mağduriyetlerini dile getirdi. Konuşma yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Ali Canım, deprem sonrası kendilerine hiçbir ödemenin yapılmadığını vurguladı. Hastanede çalışan 600’e yakın personelinin deprem sonrası mağdur edildiğini iddia eden Canım, hastane yönetimini eleştirerek, sağlık çalışanlarının depremde verdikleri hizmete rağmen haklarının gasp edildiğini ifade etti.

Özel Defne Hastanesi’nin haklarının yüzde 75’ini MMT Amerikan Hastaneleri Grubu’na devretmesine rağmen, bu grubun sağlık çalışanlarına ödeme yapmadığı öne sürüldü. Bu durumda sağlık çalışanlarının, haklarını aramak için Hatay Tabip Odası’nın desteğini aldığı belirtildi. Tabip Odası, mağdur olan sağlık çalışanlarının haklarının ödenmesini talep ederek, onların yanlarında olmayı sürdüreceklerini açıkladı.

Bu zorlu süreçte, depremzedelerin ve sağlık çalışanlarının yaşadığı sıkıntıların dikkate alınarak, devlet ve ilgili kurumların desteğinin sağlanması gerektiği vurgulandı.

Reklam

Okumaya Devam Et

Gündem

Uyuşturucuyla Topyekün Mücadele Edilmelidir

Tarih:

/

Yazar:

kapak 232818

Lütfi Kaşıkçı: Uyuşturucuyla Topyekün Mücadele Edilmelidir

Milliyetçi Hareket Partisi Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, gençleri etkisi altına alan uyuşturucu illetine karşı topyekün bir mücadele içine girilmesini istedi.

Vekil Kaşıkçı, bu mücadelenin herkesin katılımıyla olması halinde başarıya ulaşacağını kaydederek önemli uyarılarda bulundu.

Kaşıkçı açıklamasında; “Uyuşturucu madde kullanım yaşı gittikçe düşmektedir. Özellikle gençlerimizi hedef alan, onları bağımlı birer birey hâline dönüştüren uyuşturucuyla topyekûn bir mücadele içerisinde olmamız gerekir. Gençlerimizi bu illetin esaretinden kurtarmak sadece devletin sorumluluğuna bırakılmamalı, başta aileler olmak üzere toplumun tüm kesimleri bu mücadeleye dâhil edilmelidir. Emniyet güçlerimiz uyuşturucuyla mücadele etmektedir, ancak her anne-baba çocuğunun başlıca emniyet ve güvenlik gücüdür. Çocuklarımızın sosyal çevresinin tanınması ve ihtiyaçlarının belirlenmesi, millî, manevi ve toplumsal değerlerinin öğretilmesi, en önemlisi çocuklarımıza kulak verilmesi onları bu tehlikeden uzak tutmak için önemli yararlar sağlayacaktır.

Reklam

Buradan Türk gençliğine seslenmek istiyorum: Sen ki bizim geleceğimizsin, bağımlı olma, özgür ol ve damarlarındaki asil kanı kirletme” ifadelerini kullandı.

Reklam
Okumaya Devam Et
Hatay nöbetçi eczaneleri
Reklam

En Çok Okunan