Bize ile Bağlan

Yerel

Ergin’den HGC’ye Ziyaret

Tarih:

/

Yazar:

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin

Demokrasi ve Atılım Partisi Ankara Milletvekili ve Genel Merkez Teşkilat İşleri Başkanı ve Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, DEVA Partisi Hatay İl Başkanı İlker Eker, DEVA Partisi Antakya İlçe Teşkilat Başkanı Uğur Çakılı ve parti yöneticileri Hatay Gazeteciler Cemiyetine nezaket ziyaretinde bulundu.


Deprem üstesinden 7 ay geçesine rağmen şehrin hala toparlanmadığını ifade eden Ergin, kısa yada uzun vadede hala ne yapılacağının bilinmediğini söyledi.
Depremin siyaset üstü bir olay olduğunu amacının bağcıyı dövmek değil üzüm yemek olduğunu ama hala çoğu şeyin eksik yapıldığını ifade eden Ergin, “Biz neler yapabiliriz, eksikleri nasıl giderebiliriz, yıkılan binaları ve insanları nasıl ayağa kaldırabiliriz hesabını yapmak istiyoruz. Depremin üzerinden 7 ay geçti fakat kış yaklaşıyor, insanları mağdur etmemek için neler yapabiliriz diye görüşmek zorundayız. Buradaki insanların elektriği, suyu, ısınma ve barınması kış gelmeden çözülmeli, artık çadır sorunu da son bulmalıdır” dedi.

Demokrasi ve Atilim Partisi Ankara Milletvekili ve Genel Merkez Teskilat Isleri Baskani ve Eski Adalet Bakani Sadullah Ergin


“MEVCUT AFET YASASI HATAY’IN YARALARINI SARAMIYOR YENİ DÜZENLEME GEREKLİ!”


Mevcut afet yasasının Hatay’ın yaralarını sarmaya yetmediğini yeni bir özel düzenlemenin gerektiğini dile getiren Ergin, “Zaman zaman Hatay’ın özel afet bölgesi ilan edilmesi konusunda haklı talepler geliyor. Böyle bir yasa yok fakat yasa yok diye böyle mağduriyet yaşatılmamalıdır. Yasanın yeniden düzenlenmesi şarttır çünkü mevcut afet yasasının Hatay’ın yaralarını sarmaya yetmediğini aşikardır bunun için yeni yasal düzenleme gereklidir” dedi.


TEMEL ATMA İŞLEMİNE ELEŞTİRİ


Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen temel atma işleminin plansız olduğunu aktaran Ergin; Geçtiğimiz günlerde temel atma töreni gerçekleştirildi ama planlı olan bir olay değil çünkü orada yapılacak olan binalar ve iş yerleri yerinde dönüşüm programından mı yoksa TOKİ’nin yapıp hak sahiplerine vereceği bir çalışmamı olduğuna dair bir açıklama yapılmadı kaldı ki orada teknik analizler yapıldı mı zemin sıvılaşması bulunuyor muş ahsen bunların araştırıldığına dair bilgim yok kime sorsam kimsenin bilgisi bile yok çünkü orada benim de hak sahibi olduğum dairem var bana bilgi verilmedi benim gibi olan onlarca kişi var onlarında bilgisi yok” dedi.

Reklam

Haber: Canan GÜL

Reklam

Gündem

Hatay’da Yeni Kızılay Kan Bağış Merkezi Açıldı

Tarih:

/

Yazar:

WhatsApp Gorsel 2023 11 22 saat 22.01.33 ddf7f09e

Hatay’da 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde yıkılan Kızılay Kan Bağış Merkezi, yeniden hizmete açıldı.

Reklam
Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış törenine, Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Saygılı, Hatay Kızılay İl Başkanı Şükrü Kudret Özbakış, ilçe Kızılay şubeleri, Kızılay birim ve merkezlerinin gönüllüleri ve seçkin davetliler katıldı.

Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Yardımcısı Saygılı, depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diledi. Saygılı, yeni kan bağış merkezinin, kana ihtiyacı olan hastalara kan temini konusunda önemli bir yere sahip olacağını belirterek, hayırlara vesile olmasını diledi.

Hatay'da Kızılay Kan Bağış Merkezi açılışı

Açılış töreninde konuşan Hatay Kızılay İl Başkanı Özbakış da, yeni kan bağış merkezinin Hatay’a hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açılış töreninin ardından, Hatay halkı da kan bağışında bulundu.

Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin açılmasında emeği geçen tüm bağışçılara, kurum ve kuruluşlara, personele ve gönüllere teşekkür etti.

Reklam

Okumaya Devam Et

Yerel

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş Kırıkhan’da vatandaşlarla bir araya geldi

Tarih:

/

Yazar:

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan ilçesinde vatandaşlar, muhtarlar ve esnaflarla bir araya geldi.

Savaş, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda, iç göçler sebebiyle bazı ilçelerde nüfusun aniden arttığını, deprem nedeniyle HATSU’nun iş yükünün arttığını, numarataj konusundaki sıkıntıların sorumluluğunun İçişleri Bakanlığına ait olduğunu, önümüzdeki yerel seçimlere değinerek Reyhanlı’da Suriyelilerin belediye başkan adayı çıkarmalarının sürpriz olmayabileceğini, Suriyeli kadınlara bedava sağlık hizmeti verilmesinin Türk vatandaşlarının hastaneye dahi gitmekte zorlanmasına sebep olduğunu, İskenderun’un il yapılması isteğinin Hatay bütünlüğüne zarar verebileceğini ve Hatay’a sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Reklam
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ, KIRIKHAN’DA GÜNDÜZ, KARAELMASLI, SÖĞÜTLÜÖZ, ÇAMSARI VE KANGALI MAHALLELERİNDE VATANDAŞLAR, MUHTARLAR VE ESNAFLAR İLE BULUŞTU. (HAKAN SAHİLLİ/HATAY-İHA)

Savaş’ın Kırıkhan ziyareti, Hatay’ın iç göçler ve Suriyeli sığınmacılar gibi önemli sorunlarına dair değerlendirmeleri içermesi açısından dikkat çekti.

Okumaya Devam Et

Yerel

Hatay’da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı

Tarih:

/

Yazar:

Hatay'da sağlık çalışanları, 11 haftalık hamile doktorun şiddete uğramasına tepki olarak iş bıraktı2

Hatay’da, dün 11 haftalık hamile Dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K’nin sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadının saldırısına uğramasına tepki gösteren sağlık çalışanları, iş bıraktı.

Hatayda saglik calisanlari 11 haftalik hamile doktorun siddete ugramasina tepki olarak is birakti

Defne Devlet Hastanesi’nde görevli 11 haftalık hamile dermatoloji Uzmanı Dr. K.E.K., sırası gelmeden muayene olmak isteyen G.T. isimli kadın tarafından şiddete uğradı. Saldırının ardından Hatay Tabip Odası ve çok sayıda sendika üyesi sağlık çalışanı, Defne Devlet Hastanesi önünde toplanarak iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

Eylemde konuşan Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cemil Erbay, “Sağlıkta şiddetin sona ermesi için mücadelemizi sürdüreceğiz. Bugün, Hatay’da, deprem bölgesinde, sağlık hizmeti üretmedik. Sağlıkta şiddet sona erene kadar mücadelemiz devam edecek” dedi.

Reklam

İş bırakma eylemi esnasında hastanenin içerisinin boş hali dikkat çekti.

Hatay’da gerçekleşen iş bırakma eylemi, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin sona ermesi için yapılan bir tepki eylemi olarak değerlendiriliyor.

Reklam
Okumaya Devam Et
Hatay nöbetçi eczaneleri
Reklam

En Çok Okunan