Bize ile Bağlan

Siyaset

Arsuz’da Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı

Tarih:

/

Yazar:

arsuzda engellilerin tuketici haklari calistayi

Arsuz’da Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı

Hümanist Dünya Derneğinin ve Engelsiz Dünya Federasyonu‘nun koordinatörlüğünde, Engelliler Konfederasyonu’nun AB Projesi olan “Engellilerin Tüketici Hakları Çalıştayı” Akçalı Mahallesi Cavide Büyüktepe Çok Amaçlı Salon ve Taziye Evinde gerçekleşti. Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Engelsiz Arsuz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Serhat Gökpınar ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri çalıştaya katılım sağladı.

Asaf Güven: Çalıştay İlçemize Hayırlı Olsun

Bu çalıştayın amacına ulaşması yönünde temennilerini ileten Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven; “Hepimiz bir engelli adayıyız. Engelli adayı olarak kendimizi görmemiz ve ona göre engellilerle ilişkilerimizi korumamız gerektiğini düşünüyorum. Tabi engelli olmak; kimi doğuştan, kimi de sonradan bu engeli edinebiliyor. Ama engellilerden çok bizlere, yani engelli adaylarına görevler düşüyor. Bunları anlamak, toplum içerisinde nasıl, ne şekilde davranılması gerektiğini düşünmek bizlere düşüyor. Bu çalıştayın ilçemize, ilimize hayırlı olmasını, güzel sonuçlar doğurmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Hacı Hasan Gökpınar: Emeği Geçenlere Teşekkür Ederim

Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar; “ Bu çalıştayın burada olmasında emeği geçen, başta Serhat Bey olmak üzere dernek yetkililerine çok teşekkür ediyorum. Engellilik sadece kalıtsal veya doğuştan olan bir şey değil. Daha sonra da bir kaza süreciyle de oluşabilen bir oldu. Şimdi ben buradan kaymakamlığa dönerken, Allah korusun, bir kaza geçirip engelli olabilirim. O yüzden Sayın Başkanın da az önce ifade ettiği gibi; her sağlıklı birey aslında bir engelli adayı. Bu noktada bizim sağlıklı bireyler olarak, engelliler ve onların bakımında çok önemli görev ifa eden ailelerinin hakları, onların hissiyatları konusunda çok hassas olmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Reklam

Yerel

Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş Kırıkhan’da vatandaşlarla bir araya geldi

Tarih:

/

Yazar:

HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Kırıkhan ilçesinde vatandaşlar, muhtarlar ve esnaflarla bir araya geldi.

Savaş, ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmalarda, iç göçler sebebiyle bazı ilçelerde nüfusun aniden arttığını, deprem nedeniyle HATSU’nun iş yükünün arttığını, numarataj konusundaki sıkıntıların sorumluluğunun İçişleri Bakanlığına ait olduğunu, önümüzdeki yerel seçimlere değinerek Reyhanlı’da Suriyelilerin belediye başkan adayı çıkarmalarının sürpriz olmayabileceğini, Suriyeli kadınlara bedava sağlık hizmeti verilmesinin Türk vatandaşlarının hastaneye dahi gitmekte zorlanmasına sebep olduğunu, İskenderun’un il yapılması isteğinin Hatay bütünlüğüne zarar verebileceğini ve Hatay’a sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Reklam
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANI LÜTFÜ SAVAŞ KIRIKHAN’DA VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİ
HATAY BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. LÜTFÜ SAVAŞ, KIRIKHAN’DA GÜNDÜZ, KARAELMASLI, SÖĞÜTLÜÖZ, ÇAMSARI VE KANGALI MAHALLELERİNDE VATANDAŞLAR, MUHTARLAR VE ESNAFLAR İLE BULUŞTU. (HAKAN SAHİLLİ/HATAY-İHA)

Savaş’ın Kırıkhan ziyareti, Hatay’ın iç göçler ve Suriyeli sığınmacılar gibi önemli sorunlarına dair değerlendirmeleri içermesi açısından dikkat çekti.

Okumaya Devam Et

Yerel

MHP Antakya İlçe Başkanı Metin Taşçı Oldu

Tarih:

/

Yazar:

Spor Salonunda gerçekleşen kongrede tek aday olan Metin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antakya İlçe Teşkilat Başkanlığına Metin Taşçı seçildi.

Antakya TOKİ Çok Amaçlı Spor Salonunda gerçekleşen kongrede tek aday olan Metin Taşçı, 111 oy alarak ilçe başkanlığına seçildi.

Reklam

Kongrede konuşan eski başkan Mehmet Kanlı, Antakya Belediyesi Başkanlığı aday adaylığı için görevinden ayrıldığını söyledi. Kanlı, yeni başkan Metin Taşçı ve yönetimini tebrik ederek, partinin her zaman neferi olmaya devam edeceğini dile getirdi.

MHP Antakya Ilce Baskani Metin Tasci Oldu

Daha önce Ülkü Ocakları Hatay İl Başkanlığı görevini yapan Metin Taşçı, ilk defa siyasete atılarak parti Antakya ilçe başkanlığına seçildi.

Şahsını ve yönetimini destekleyen herkese teşekkür eden Taşçı, yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Antakya öyle bir yurt ki, Antakyalı olmayanların dahi uğruna can verirken gözünü kırpmayacağı bir yurt. Tıpkı bizlerin Karabağ, Kerkük, Kıbrıs için gözümüzü kırkmayacağımız gibi Türk dünyasının en özel yurtlarından biridir Antakya. Bizler belki atalarımız gibi yeniden toprakları fethetmeyeceğiz, belki de kutlu emir gelecek yeniden bir fethe kollarımızı sıvayacağız bilemeyeceğiz ama şunu iyi biliyoruz; bu münbiç topraktan 2 kat verim alsak, 2 kat toprak fethetmiş, 10 kat verim alsak, 10 kat toprak fethetmiş olacağımızı iyi biliyoruz. Atalarımızdan aldığımız ilhamla aynı iradeyle Antakya’mızı yüzyılın felaketinin elinden alacak, tekrar eski görkemli günlerine kavuşturacağız. Bu hasletle teşkilatımızı oluşturup huzurlarınıza aday olarak çıktık. Nereden geldiğini bilen, nereye doğru yönünü çevirmesi gerektiğini hesap eden, milliyetçi hareketin fikir dünyasını sahaya yansıtacak olan kadroyla karşınızdayız. Bu inancımız Allah’ın izni ve sizlerin desteğiyle her bir mahallemizde vücut bulacak ve önümüzdeki yerel seçimlerde muhakkak surette kendini gösterecektir.”

Reklam

MHP Hatay İl Başkanı Mehmet Fevzi Altay ise eski başkan Mehmet Kanlı’ya teşekkür ederken, yeni başkan Metin Taşçı’yı da tebrik etti.

Programa Antakya Belediyesi Başkanı İzzettin Yılmaz, Belen Belediyesi Başkanı İbrahim Gül, Kumlu Belediyesi Başkanı Mehmet Deli, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, MHP il ve ilçe teşkilat başkanları, parti üyeleri, Ülkü Ocakları il ve ilçe başkanları katıldı.

Reklam
Okumaya Devam Et

Yerel

O İsim Antakya Belediye Başkanlığına Talip

Tarih:

/

Yazar:

Antakya Belediye Başkanlığına aday

CHP’li Abdulhay Denizli, Antakya Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını Açıkladı

Antakya, 10 Eylül 2023 – Abdulhay Denizli, 2024 yerel seçimlerinde Antakya Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Reklam

Denizli, yaptığı açıklamada, “Daha önce 7 defa yıkıldığı bilinip 06.02.2023 tarihinde asrın felaketi ile tekrardan yıkılan ve bir çok vatandaşımızı, canımızı kaybetmemize sebep olan, Tarihi zenginlikleri ile dünyaya nam salan Antakya’mızı torpilsiz ve hiç bir yanlışa göz yummadan, adil bir şekilde en güzel projeleri hayata geçirerek 8. Defa inşa etmeye hiç bir parti, mezhep, din, dil ve ırk ayrımı yapmadan, sevgili Antakya halkımın destekleri ile Antakya’yı örnek bir ilçe haline getirmek için aday adaylığımı açıklıyorum.” dedi.

Antakya, 10 Eylül 2023 - Abdulhay Denizli, 2024 yerel seçimlerinde Antakya Belediye Başkanlığına aday adaylığını açıkladı.

Denizli, aday adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

  • Torpilsiz ve adil bir yönetim: Antakya’yı yeniden inşa ederken hiçbir torpile ve yanlışa göz yummayacağım. Adil ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla çalışacağım.
  • Tarihi ve kültürel mirasın korunması: Antakya’nın tarihi ve kültürel mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için çalışacağım.
  • Sosyal ve ekonomik kalkınma: Antakya’nın sosyal ve ekonomik kalkınmasını sağlamak için çalışacağım.
  • Herkes için eşit fırsatlar: Antakya’da yaşayan herkes için eşit fırsatlar yaratmak için çalışacağım.

Denizli, aday adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Zafer ancak ona inanıldığında ve bu uğurda vazgeçmeden mücadele edildiğinde gelir.” dedi.

Denizli’nin aday adaylığı, Antakya’da siyasi gündemi hareketlendirdi. Denizli’nin aday adaylığı, CHP’nin Antakya’da yerel seçimlerde iddialı olduğunu gösteriyor.

Reklam
Okumaya Devam Et
Hatay nöbetçi eczaneleri
Reklam

En Çok Okunan